Gyermekkori játékaink kiemelkedő fontossággal bírnak az életünkben, mert általuk azt tanuljuk meg, hogy hogyan működik körülöttünk a világ. Énképünk fejlődésében szerepet játszanak a családtagok, kortársak, a média és a játékok üzenete is arról, hogy kultúránk milyen típusú viselkedést és megjelenést tart elfogadhatónak vagy értékesnek. Önmaguk elfogadása és pozitív önértékelésük szempontjából nagyon fontos, hogy a gyerekek találkozhassanak hozzájuk hasonló, pozitív hősökkel és alakokkal, hogy a csoportot, amelynek valamilyen formában tagjai, pozitív színben lássák.
Clare Tarwell a négyéves, hallássérüléssel született kislányát, Matildát szerette volna meglepni egy olyan babával, aminek a kislányáéhoz hasonló hallókészüléke van.
Miután semmilyen ehhez hasonló játékot nem talált a boltokban, Clare először nagyon elkeseredett, mert úgy érezte, hogy a társadalom egyszerűen nem tartja elég fontosnak a Matildához hasonló állapotú gyerekeket, ezért nem figyelnek oda az ő igényeikre. Ezért az édesanya létrehozta a nonprofit szervezetként működő Bright Ears UK manufaktúrát, ahol a hagyományos kereskedelmi forgalomban lévő babákat úgy alakítják át, hogy azok megfeleljenek a gyerekeknek.
A főállásban radiológiai technikusként dolgozó Clare már több mint kétezer babát adott el azóta, hogy 2017-ben elkezdte küldetését. Reméli, hogy a jövőben az egészségügyi problémákkal küzdő gyermekek bármelyik boltba bemehetnek, és a szokásos babák mellett láthatnak hasított ajkú vagy hallókészülékes babákat is. Így ezek a gyerekek „normálisnak” érezhetik magukat, és nem érzik magukat „másnak”.
Az alábbi képeket a szervezet hivatalos Facebook-oldaláról válogattuk:
Hadházy Sára írása
Forrás: Bright Ears UK Facebook oldala
Kiemelt kép: Jansel Ferma (Pexels.com)